תיאטרון

"לימוד טוב הוא רבע הכנה ושלושת רבעי תיאטרון"/ גייל גודווין

רקע כללי
מגמת התיאטרון היא משפחה. העשייה הסדנאית המשותפת והיחס האישי יוצרים קבוצה מגובשת העובדת יחד. במגמה כל תלמיד ותלמידה מקבלים מקום לביטוי אישי ויצירתי תוך כדי היכרות והעמקה עם נכסי צאן הברזל של התרבות המערבית; זו הזדמנות לקרוא שייקספיר, לצחוק עם מולייר ולהתאהב במילה הכתובה דרך הרגליים, הראש והלב.
לימודים המשלבים עבודה מעשית ועיונית גם יחד המאפשרים לתלמידים להיכנס אל תוך עולם של עשייה, חקירה, יצירה והבעה באמצעותן- מתבצעת הלמידה. התהליך הלימודי מפתח את היכולת הבין-אישית, מחזק את הביטחון העצמי, את היכולת לקחת אחריות על למידה ועל עשייה חברתית מתמשכת. הלימודים נעשים בצוותא והשיא מתבטא בשנת יב'- ביצירה משותפת של הצגה עם כל האלמנטים של אמנות התיאטרון. לימודים אלו מעניקים מעבר לידע והרחבת אופקים גם תהליך חוויתי של עבודת צוות ושיתוף פעולה.

מבנה יחידות הלימוד

הערכהמשקלמתי?
הערכה חלופית30%י'- יא'
בחינה עיונית (פנימית)20%יב'
בחינה מעשית- הפקה50%יב'

5 יחידות בגרות המורכבות מ:
30% ציון פנימי של הערכה חלופית: תיקי הצגות, עבודת חקר PBL, ותרגילים מעשיים.
20% בחינה עיונית פנימית.
50% משחק והפקה- מהלכה למעשה. עיבוד מחזה והצגתו תוך עבודה על סגנונות משחק דרך שיטות בימוי שונות ועבודת צוות המשלבת עבודת שחקן עם עבודת הפקה בתחומי התיאטרון השונים: דרמטורגיה, כוריאוגרפיה, מוסיקה, תלבושות, תאורה, תפאורה, בימוי וכו' כתיבת ספר הפקה וראיון עם הבוחנ/ת.

דרישות קבלה וכישורים נדרשים
כל תלמיד/ה שיש בה/ו הרצון להביא עצמה/ו לידי ביטוי, בעל/ת סקרנות, יצירתיות ותעוזה בעמידה בפני קהל יחד עם מחויבות ורצון לעבודת צוות, לפיתוח אחריות אישית ויכולת להתמודד עם קריאה של טקסטים- מוזמנים בחום.
ניתן ללמוד במגמה גם למי שבחט"ב לא למד תיאטרון.

חשוב לדעת
לימודי המגמה כוללים צפייה בכ6-8 הצגות בשנה.הצפייה מרוכזת ומאורגנת ע"י מורות המגמה- על התלמידים חובת הגעה וחובת צפייה- חלק מתכנית ודרישות הלימודים.
את/ה יודע/ת איך את/ה נכנס למגמה- אין לך מושג איך תצא/י ממנה!
(רמז: עוד יותר טוב)
זה נכון שאין במקצוע שלנו "מבחן בגרות" אבל מסיימים עם בגרות אמיתית!
מכיוון שתאטרון היא מגמה סדנאית יש הגבלה רק ל20 מקומות. הראשונים להירשם יבטיחו את מקומם.

סיכום שהוא רק התחלה
בעולם של היום, בו הידע מתפתח ומשתנה במהירות כה גבוהה, הכלים, ההרגלים והמיומנויות עימם יוצא/ת בוגר/ת תאטרון אל המשך החיים- ישרתו אותך נאמנה בכל תחום, מקצוע או שלב בחיים.
לקיחת אחריות, עצמאות בעבודה, יכולות חברתיות, עבודה על פרויקט מתמשך מההתחלה ועד הסוף, עמידה ודיבור מול קהל, ניתוח מושכל- אלו הן רק חלק מהמיומנויות שבוגרי המגמה מאמנים, מפתחים ומאמצים לעצמם.
ומי יודע, אולי מישהי/ו משלנו עוד יזכו באוסקר- מבטיחות לעדכן!

"אנחנו יודעים מה אנחנו, אבל איננו יודעים מה אנו יכולים להיות."/ ו. שייקספיר

בהצלחה!