חינוך גופני

רקע כללי
לאחר שתסיימו את הלימודים ובחינות הבגרות יוותרו אי שם מאחוריכם, מה יישאר איתכם? הנושאים הנלמדים במגמה לחינוך גופני ילוו אתכם לאורך חייכם. במהלך הלימודים תתוודעו לנפלאות גוף האדם. תרכשו דרכים לפיתוח כושר גופני ולשמירה על אורח חיים בריא הכולל פעילות גופנית, עיצוב גוף, תזונה נכונה, התמודדות עם לחצי שגרת החיים, שריפת שומנים, יציבה נכונה,קורס עזרה ראשונה וכד'.כמו כן הלימודים מתובלים בימי גיבוש מחוץ לבית הספר ובבית הספר. כל הנושאים הללו ישתלבו ויעזרו לכם לעצב את הגישה הנכונה לחיים בריאים ומאושרים ואף מקנים בונוס ללימודים באוניברסיטה.

נושאי הלימוד
אנטומיה, פיזיולוגיה, פיזיולוגיה של המאמץ, תורת הכושר הגופני, תורת הבריאות, תולדות החינוך הגופני, הפסיכולוגיה של הספורט, ארגון אירועי ספורט ולמידה דרך חקר – PBL.

הרכב יחידות הלימוד
אנטומיה, פיזיולוגיה ופסיכולוגיה של המאמץ.
תורת הבריאות ותורת הכושר הגופני.
תולדות החינוך הגופני והפסיכולוגיה של הספורט.
יחידה מעשית בארגון אירועי ספורט, קורס מתקדם בכדור עף וקורס עזרה ראשונה של 28 שעות, המקנה תעודה של מגיש עזרה ראשונה.
היבטים פיזיולוגים ובריאותיים.
** בתכנית החדשה היקף החומר צומצם למבחן של 3 יח"ל (55% מהציון הכולל) בחינה חיצונית בכיתה י"א. ביחידה החמישית המבחן החיצוני בוטל ובמקומו יהיה מבחן פנימי שיחובר ע"י צוות המורים והתנסות בעבודת חקר(20% מהציון הכולל) וציון מעשי 25%.

הערה חשובה:

סך שעות המגמה במהלך 3 שנים הוא 20 שעות
6 שעות בכיתה י'
8 שעות בכיתה יא' (מתוכם 3 שעות בשעות אחר הצהריים)
6 שעות בכיתה יב'

דרישות קבלה וכישורים נדרשים
יכולת לימודית טובה
מוטיבציה ונכונות להשקעת מאמץ.

סיכום שהוא רק התחלה
תוצאות ציוני הבגרות במהלך השנים גבוהות מהממוצע הארצי ובוגרי המגמה שבים ומהללים את חשיבות הנושאים הנלמדים. הם מברכים על בחירתם שבאה לידי ביטוי במהלך חייהם, בחירה נכונה – לא רק לבגרות, לחיים!

בהצלחה!